Shop
ACCESSORIES
THERMALTAKE TOWER 600 CHASSIS STAND - SNOW
- $49.00
The Chassis Stand Kit for The Tower 600 Snow includes a bottom cover and a display stand, giving users another option to display their Tower 600 horizontally for easy case customization and a unique viewing experience.
Share Now
Out of Stock!
This product is out of stock, submit your email and we will update once it restock.
| P/N | AC-076-ON6NAN-A1 |
|---|---|
| Dimensions | Display stand : 230 x 459 x 353 mm (9.06 x 18.07 x 13.9 inch) Bottom cover panel : 53.4 x 420 x 286.4 mm ( 2.1 x 16.54 x 11.28 inch) |
| NET WEIGHT | 2 kg / 4.41 lbs. |
| Color | Snow |
| THERMALTAKE TOWER 600 CHASSIS STAND - SNOW | |
|---|---|
| Dimensions (Display Stand) | 230 x 459 x 353 mm (9.06 x 18.07 x 13.9 inch) |
| Dimensions (Bottom Cover Panel) | 53.4 x 420 x 286.4 mm (2.1 x 16.54 x 11.28 inch) |
| Net Weight | 2 kg / 4.41 lbs. |
| Color | Snow |
| Material | SPCC |
| Components | Display stand, bottom cover panel, and dust filter |
| Features | Anti-slip design with rubber pads and horizontal placement support |
Dear customers, please be informed that we will be closed on 01.05.26 (Fri), in celebration of Labour Day. We shall resume our operating hours as usual on on 02.05.26 (Sat). Kindly expect some delay in our response, and the fulfilment of your order. Thank you
















































































