Shop
POWER SUPPLY
THERMALTAKE SMART BX3 750W 80+ Bronze Power Supply
- $99.00
80 PLUS Bronze certified, non-modular PSU built to ATX 3.1 specifications and supported by a 5-year warranty.
Share Now
Out of Stock!
This product is out of stock, submit your email and we will update once it restock.
| P/N | PS-SPD-0750NNFABx-3 |
|---|---|
| watts | 750W |
| Model | SPD-0750AH2NLB-3 |
| Max. Output Capacity | 750W |
| Color | Black |
| Dimension ( W / H / D ) | 150mm(W)x86mm(H)x140mm(D) |
| PFC (Power Factor Correction) | Active PFC |
| Power Good Signal | 100-150 msec |
| Hold Up Time | > 17msec at 80% load |
| Input Current | 15A-6A |
| Input Frequency Range | 50Hz/60Hz |
| Input Voltage | 100-240V~ |
| OPERATING TEMPERATURE | 5°C to + 45°C |
| Operating Humidity | 20% to 85%,non-condensing |
| Storage Temperature | -40°C to + 55°C |
| Storage Humidity | 10% to 95%, non-condensing |
| COOLING SYSTEM | 12cm FDB Fan |
| Efficiency | Meet 80 PLUS® Bronze at 115Vac input. |
| MTBF | 100,000 hrs minimum |
| Safety Approval | CE/UKCA/LVD/UKCA/FCC/ICES/TUV/CB/cTUVus/BSMI/CCC |
| PCI-E 6+2pin | 2 |
| Smart Zero Fan | Fan will not spin until the load exceeds 20% No physical fan switch |
| PROTECTION | OCP/OVP/UVP/OPP/OTP/SCP |
Dear customers, please be informed that PC Themes is closed on Mondays. We will be open on every Tuesday to Sunday, as per our usual business hours. For PH, kindly check with us prior to coming to our store. Thank you.
















































































